Masáže Marcela Semeráková

Breussova masáž

Čokoládová masáž

"Jemnou metodou k vysokému uvolnění"

Na základě svých dlouholetých zkušeností a léčitelské praxe vyvinul tuto masáž Rudolf Breuss z rakouského Bludenze. V Čechách se tento uznávaný léčitel proslavil svou léčebnou kůrou proti rakovině.
Breussova masáž významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a řeší tak mnoho problémů pohybového aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder.

Meziobratlové ploténky jsou pružné destičky sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku…
S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.

Touto masáží páteře se pomocí jemného tahu vytvoří prostor mezi obratli, aby ploténka měla místo. Současně se vmasírovává třezalkový olej, který má nesmírně léčivou sílu. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v oblasti páteře vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se na páteř přiloží hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Při Breussově masáži se ošetřují i akupresurní body, které leží podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází nejen k výraznému uvolnění páteře a odstranění bolesti zad, ale i k vyřešení různých psychických blokád.

Kdy masáž pomáhá:

Kdy masáž neprovádíme:

© 2011-2015 masazepraha4.cz | created by Karry8