Masáže Marcela Semeráková

Medová masáž – detoxikace organismu

Medová masáž

Tuto speciální techniku využívají k léčení a k prevenci odborní maséři a terapeuti z Východu. Blahodárný účinek medu na náš organismus znaly už i naše babičky. Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky.

Po celou dobu našeho života se hluboko v tělesných tkáních kolem páteře ukládají toxiny – jedy.Ty způsobují oslabování organismu, což má za následek vznik různých nemocí.V oblasti páteře se také nacházejí nejdůležitější nervová zakončení, která ovlivňují většinu orgánů v těle. Při onemocnění se medová masáž může podílet na jejich vyléčení.

Med se rozetře po zádech, dochází k prohřátí kůže, med se vstřebává, váže na sebe toxiny a tzv. pumpováním je odstraní z organismu ven. Během masáže se konzistence medu mění.Masáž u každého jedince trvá různě dlouhou dobu (20 -60 min).Po masáži se doporučuje krátký odpočinek. Preventivně stačí tuto masáž provádět 1x do měsíce, při potížích je vhodné masírovat 1x týdně.

Jako u ostatních přírodních léčení, může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty.

Medová masáž je vhodná při:

Kdy masáž neprovádíme:

© 2011-2015 masazepraha4.cz | created by Karry8